Wykładowcy w obecnej edycji
Mgr Magdalena Wojtkowiak
Magdalena specjalizuje się w doradztwie na rzecz firm farmaceutycznych oraz podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi. W szczególności w zakres jej specjalizacji wchodzą kwestie dystrybucji produktów leczniczych przez hurtownie farmaceutyczne oraz kwestie wprowadzania do obrotu produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Doradza podmiotom gospodarczym w zakresie obrotu produktami leczniczymi weterynaryjnymi.
Magdalena pomaga również przedsiębiorcom opracowywać stanowiska i uwagi do projektów aktów prawnych, istotnych z perspektywy prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.
mgr Weronika Leszczyńska, dr Marek Skorupski, mgr Tomasz Popielewski oraz mgr Jędrzej Kućko
Alicja Ledwoch, Katarzyna Klat, Katarzyna Pydzik oraz Maciej Kędzior
Pani Katarzyna Klat
Optometrysta i menadżer w K&K OPTYK FOTOOPTYKA.
Absolwentka Zarządzania na Politechnice Łódzkiej i Optometrii na Politechnice Wrocławskiej.
Pani Alicja Ledwoch
Z wykształcenia jestem PR-owcem – ukończyłam Uniwersytet Wrocławski na kierunku Komunikacja Wizerunkowa.
Od 6 lat zajmuję się wdrażaniem i koordynacją programów lojalnościowych. Pracuję na stanowisku Project Managera w firmie VSC, która zajmuje się marketingiem relacji. Prowadzimy badania SecretClient®, tworzymy Polski Program Jakości Obsługi oraz projektujemy i obsługujemy programy lojalnościowe.
Zarządzam projektami konsumenckimi, programami motywacyjnymi dla pracowników oraz sprzedawców naszych klientów oraz projektami w modelu B2B (np. w branży budowlanej). Jestem opiekunem programu Bausch+Lomb ULTRABenefit.
Dagmara Habiera, Milena Jastrzębska, Katarzyna Pydzik oraz Maciej Kędzior
mgr inż. Katarzyna Pydzik
Optometrysta, terapeuta widzenia, kontaktolog. Wspólnie z bratem, Janem Kierszniowskim, prowadzi rodzinną firmę Optyk Kierszniowski, którą w 1985 r. założył ich ojciec, Tadeusz.
Zarządza 16-osobowym zespołem pracującym w pięciu salonach optycznych. W codziennej pracy zajmuje się również aplikacją soczewek kontaktowych, diagnostyką problemów związanych z akomodacją, nieprawidłowościami widzenia obuocznego, zezem i niedowidzeniem. Prowadzi gabinet terapii widzenia. Ukończyła studia na Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Coventry University oraz Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Pan Maciej Kędzior
Dyrektor Zarządzający Vision Care Bausch+Lomb Europa Centralna.
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna oraz Executive MBA (studia z w Akademii Leona Koźmińskiego). Doświadczenie zdobywał przede wszystkim w międzynarodowych firmach farmaceutycznych, jak GlaxoSmithKline czy Nutricia, od 10 lat związany z Bausch Health – wcześniej w biznesie farmaceutycznym, a od 4 lat zarządza zespołem Vision Care w Polsce oraz w Europie Centralnej.
Pani Milena Jastrzębska
Przedsiębiorca, dyplomowany trener biznesu i coach, certyfikowany trener FRIS®. Specjalistka od budowania zespołu, organizacji czasu i pracy. Energiczny, bezpośredni i motywujący trener, który stawia przede wszystkim na konkretne działanie.
Z sukcesem sprzedała swoją szkołę językową, by dalej rozwijać swoją drugą firmę ORLIŃSCY Salony Optyczne. W swojej firmie odpowiada za budowanie zespołu i budowanie i wdrażanie strategii marketingowej.
Pani Dagmara Habiera
Od 20 lat pracuje w obszarze Visual Merchandisingu. Doświadczenie zdobywała w międzynarodowych i polskich firmach, gdzie miała okazję pracować przy budowaniu strategii ekspozycyjnych i wdrażaniu efektywnych praktyk sprzedażowych. Pracowała przy tworzeniu nowego wizerunku punktów sprzedaży marek Recman, Westwing, Atlantic, mBank, Samanta.
Prowadzi projekty związane z liftingiem sieci sklepów oraz projektuje przestrzenie handlowe i meble dla retailu. Opracowuje standardy ekspozycyjne dla polskich i międzynarodowych firm. Realizuje projekty szkoleniowe, doradcze i projektowe dla Magnat, Tchibo, Springfield, KappAhl, Mago S.A., Recman, Go Sport, Hard Rock Cafe, Real Line, BoomBook, DTZ, Bioderma, Galeria Katowicka, mBank SA, Doktor Zdrowie SA, King Cross, Amoaena, Jubitom, Stara Papiernia, X KOM, Stara Mydlarnia Obsessive.
Autorka projektu „Sklepowe Rewolucje” , w ramach którego pomogła już ponad 50 polskim firmom zoptymalizować funkcjonowanie ich sklepów.
Cyklicznie prowadzi wykłady na Targach: Kieleckie Targi Zabawek, KIDO, Salon Bielizny, Retail Expo, Forum VM.
Publikuje również artykuły na temat VM w : Galerie Handlowe, Fashion Biznes, Branża Dziecięca, Modna Bielizna oraz prowadzi wykłady dla studentów Uczelni Łazarskiego i Akademii Leona Koźmińskiego.
mgr Tomasz Popielewski
Absolwent kierunku Optometria na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Uczestnik oraz wykładowca wielu szkoleń oraz konferencji naukowych z dziedziny Optometrii. W codziennej praktyce zajmuje się badaniem wzroku pod kątem korekcji okularowej oraz soczewkowej u dorosłych oraz dzieci, poczynając od 5 roku życia.
Specjalizuje się w aplikacji specjalistycznych soczewek kontaktowych: sztywnych rogówkowych i miniskleralnych, hybrydowych, protetycznych. Od kilku lat zajmuje się kontrolą progresji krótkowzroczności u dzieci i osób młodych przy użyciu ortokorekcji oraz miękkich wieloogniskowych soczewek kontaktowych. Zawodowo związany z salonami optycznymi Perfect Eye Optic, gdzie poza pracą optometrysty pełni funkcję kierownika ds. szkoleń.
mgr Weronika Leszczyńska
Kierownik Pracowni Optometrii Centrum Okulistycznego Świat Oka. Absolwentka Optometrii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Donau University w Krems oraz Pennsylvania College of Optometry.
Od prawie 20 lat prowadzi uznaną praktykę optometryczną. Nauczyciel Akademicki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu korekcji wad refrakcji oraz kontaktologii.
Mgr Paulina Figura
Absolwentka optometrii klinicznej Salus University – Pennsylvania College of Optometry, USA.
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Od 10 lat prowadzi czynną praktykę optometryczną.
Autorka i współautorka publikacji z zakresu korekcji wad refrakcji oraz soczewek kontaktowych.
Autorka szeregu wystąpień na kongresach okulistycznych i konferencjach optometrycznych.
Specjalistka z zakresu szkoleń dotyczących tematyki optometrii i kontaktologii.
Obecnie prowadzi prywatną praktykę optometryczną współpracując między innymi z kliniką okulistyczną Instytut Oka w Warszawie.
Autorka licznych publikacji oraz prelegentka na kongresach okulistycznych i konferencjach optometrycznych. Swoją wiedzę aktualizuje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach, między innymi BCLA (British Contact Lens Association) i NCC (Nederlands Contactlens Congres).
Interesuje się również zagadnieniami dotyczącymi psychologii oraz komunikacji z pacjentem.
mgr Bartosz Tomczak
Absolwent Politechniki Wrocławskiej o specjalizacji Optometria. Jeden z niewielu specjalistów w Polsce, zajmujący się aplikacją indywidualizowanych soczewek kontaktowych, w szczególność soczewek do korekcji stożka rogówki oraz soczewek ortokorekcyjnych.
Ukończył wiele międzynarodowych oraz krajowych kursów z zakresu badania dzieci, behawioralnej terapii zaburzeń wzrokowo-motorycznych, kontroli postępującej krótkowzroczności i aplikacji specjalistycznych soczewek kontaktowych. Od ponad 10-ciu lat z powodzeniem stosuje międzynarodowe metody diagnostyczne oraz terapeutyczne. W tym czasie zyskał wielu zadowolonych i lojalnych pacjentów. Od początku pracy zawodowej intensywnie włączył się w działalność edukacyjną. Wykładowca oraz organizator wielu międzynarodowych i krajowych szkoleń z zakresu szeroko pojętej Optometrii oraz Kontaktologii, za co w 2013 roku otrzymał dyplom uznania Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych. Po otrzymaniu nagrody objął w Stowarzyszeniu stanowisko dyrektora ds. Edukacji, którą to funkcję pełni do dziś. Od czterech lat jest nieetatowym wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Śląskim, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu oceny klinicznej oczu oraz aplikacji soczewek kontaktowych. Prace jego studentów są publikowane w uznanych czasopismach branżowych. Członek Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki oraz Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych
Wykładowcy poprzednich edycji Akademii Bausch+Lomb
Pani Anna Seifert
mgr Mateusz Świerad oraz mgr Jędrzej Kućko
Pan Krzysztof Gollus
Pan Jacek Walkiewicz
Pani Anna Ledwoń-Blacha
Pan Maciej Gielec
mgr Piotr Toczołowski
dr n. med. Krzysztof Kałka
dr n. praw. Radosław Tymiński
Pan Zbigniew Kowalski
lek. med. Anna Maria Pawelec
mgr Tomasz Popielewski
mgr Kamil Chlebicki
mgr Mateusz Świerad
prof. dr hab. n.med. Marcin Stopa
prof. D. Robert Iskander
dr n.med. Joanna Przeździecka-Dołyk
dr n.med. Piotr A. Woźniak
dr n.fiz. Monika Czaińska
prof. dr hab. med. Bartłomiej Jan Kałużny
mgr Anna Chomicka
mgr Jędrzej Kućko
dr Dorota Szczesna-Iskander
dr Marek Skorupski
dr. n.med Anna Maria Ambroziak
mgr Daria Rajchel
mgr Paweł Nawrot
mgr Weronika Leszczyńska
Mgr Paulina Figura